Závěrečné zkoušky

Závěrečná zkouška, která je posledním krokem k získání Vašeho nového řidičského oprávnění má celkem 2 části. (u skupiny C a D části 3)

  • Test, který se skládá z 25 otázek týkajících se pravidel provozu na pozemních komunikacích. Test se provádí na počítači. Pro jeho úspěšné absolvování je nutné splnit 85%. Pro zhodnocení Vašich znalostí si můžete před testem v naší autoškole v Plzni vyzkoušet cvičný text, který naleznete na stránkách stránkách ministerstva dopravy.
  • Nové otázky platné od října 2021 k procvičování zde: www.noveotazky.cz.
  • Druhá část zkoušky pro získání řidičského průkazu je praktická jízda se zkušebním komisařem.
  • Ústní zkouška (pouze u skupin C a D) je zaměřena na ovládání a údržbu vozidel. Žadatel odpoví na  tři otázky, dle typu řidičského oprávnění (vypracované otázky ke stažení).

Na závěrečnou zkoušku má žadatel 3 pokusy.

 

Po úspěšném absolvování všech tří částí závěrečné zkoušky Vám již nic nebrání v podání žádosti o vydání řidičského oprávnění. Závěrečná zkouška se od 1.1.2015 provádí na Magistrátu města Plzně, Koterovská 162.

 

Závěrečná zkouška podle § 39a zákona č.247/2000 Sb., v platném znění, je zpoplatněna. Tento poplatek nevybírá autoškola, ale Magistrát města Plzně, jehož zaměstnanci zkoušku provádějí. Poplatek je ve výši 700,- a je nutné ho uhradit v pokladně magistrátu ještě před závěrečnou zkouškou.

 

V případě jakýchkoli dotazů zkuste hledat na stránce častých dotazů, nebo nás neváhejte kontaktovat.

Autoškola Ing. Šimek – autoškola s tradicí Autoškola Ing. Šimek – autoškola s tradicí Autoškola Ing. Šimek – autoškola s tradicí
© 2012 - 2023